Zamówienie Nr Izp.271.25.2012 z dnia 2012-11-09 - pytania i odpowiedzi w postępowaniu pn. Dostawa energii elektrycznej

Tytuł pytania i odpowiedzi w postępowaniu pn. Dostawa energii elektrycznej
Numer Izp.271.25.2012
Data wydania 2012-11-09

Bielsk Podlaski 09.11.2012 r

Izp.271.25.2012

 

Dotyczy: postępowania pn. Dostawa energii elektrycznej.

 

Pytania i odpowiedzi

 

  1. W punkcie 10 siwz  pkt 10.3 wskazujecie Państwo, że wszelkie ceny, w tym również ceny jednostkowe wymienione w formularzu ofertowym muszą być wyrażone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Uważamy, że powyższe może spowodować sytuację, że kilku wykonawców złoży ofertę z taka samą ceną. Dlatego zwracamy się z prośbą o możliwość podania ceny jednostkowej z dokładnością do czterech miejsc po przecinku, co spowoduje większe zróżnicowanie cen w ofertach i jednocześnie uzyskacie Państwo korzystniejszą ofertę.
  2.  Czy obiekt w grupie taryfowej Bxx są dostosowane do zasady TPA. Ewentualnie czy do dnia rozpoczęcia dostaw układy pomiarowe w grupie Bxx zostaną dostosowane do zasady TPA? W tym miejscu wskazujemy, iż odbiorca zanim przystąpi do procesu zmiany sprzedawcy powinien zgromadzić jak najwięcej danych i informacji dotyczących dostosowania swoich układów pomiarowo- rozliczeniowych do wymagań określonych IRiESD stawianych przez właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Bez dostosowania układów pomiarowych, skorzystanie z procesu zmiany sprzedawcy nie bezie możliwe. Za modernizację układów zawsze odpowiada ich właściciel., w tym przypadku Zamawiający., a co z tym idzie koszty dostosowania układu również ponosi jego właściciel. W związku z powyższym wnosimy o wykreślenie par. 5 ust. 4 projektu umowy (załącznik nr 6 do SIWZ).
  3. Zwracamy się z prośbą o modyfikację zapisu par. 5 ust. 3 pkt 1 projektu umowy (załącznik nr 6 do SIWZ) dotyczącego zmiany ceny w okresie trwania umowy poprzez dodanie następującej treści: „ustawowej zmiany stawki podatku VAT oraz podatku akcyzowego, co wiąże się ze zmianą ceny określonej w ust. 1. zmiana nastąpi automatycznie, odpowiednio o kwotę podatku wynikającą ze stawki tego podatku obowiązującą chwili powstania obowiązku podatkowego, z dniem wejścia w życie odpowiednich przepisów”.
  4. Zwracamy się z prośbą o modyfikację zapisu par. 3 ust. 1 pkt g poprzez wykreślenie treści dotyczącej zmian w umowie spowodowanych zmianą podatku VAT, ponieważ zmiany w tym zakresie powinny następować automatycznie, odpowiednio o kwotę podatku wynikającą ze stawki tego podatku obowiązującą w chwili powstania obowiązku podatkowego, z dniem wejścia w życie odpowiednich przepisów.
  5. W załączniku nr 2 do umowy (pełnomocnictwo) zwracamy się z prośbą o zgodę na udzielenie dalszych pełnomocnictw substytucyjnych w procesie zmiany sprzedawcy. Wybrany przez Państwa Wykonawca będzie musiał dokonać zgłoszenia zmiany sprzedawcy na podstawie udzielonego pełnomocnictwa. Takich zgłoszeń dokonuje się w formularzach OSD. Wykonawca nie może złożyć wniosku o zmianę sprzedawcy jako spółka, tylko przez wskazanych pracowników, którzy są wskazani w generalnych umowach dystrybucyjnych, aby mogli podpisywać wnioski zmiany sprzedawcy w imieniu spółki. Prosimy o zastosowanie zapisu o udzieleniu pełnomocnictw substytucyjnych, aby jeden z naszych pracowników mógł złożyć takie zgłoszenie. Taki zapis może mieć brzmienie: „Niniejsze pełnomocnictwo uprawnia Wykonawcę do udzielenia dalszych pełnomocnictw substytucyjnych”. Brak takiego zapisu uniemożliwi wykonawcy przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy.
  6.  W SIWZ pkt 6 oraz w załączniku nr 6 do SIWZ (projekt umowy) w par. 8 ust. 1 wnosimy o modyfikację zapisu „Rozpoczęcie sprzedaży energii elektrycznej nastąpi z chwilą rozwiązania umów z obecnych dostawcą energii elektrycznej, jednak nie wcześniej niż po pozytywnym przeprowadzeniu procesu zmiany sprzedawcy”. W tym miejscu wskazujemy, iż do skutecznego dokonania zmiany sprzedawcy energii elektrycznej zgodnie z dyspozycją art. 4j ustawy Prawo Energetyczne potrzebne jest dokonanie następujących czynności:
  • Wypowiedzenia dotychczasowych umów ( umowa kompleksowa albo umowa sprzedaży),
  • Zawarcie umowy sprzedaży energii elektrycznej z nowym Sprzedawcą,
  • Zawarcie umowy o świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej z lokalnym OSD,
  • Dostosowanie układów pomiarowo- rozliczeniowych,
  • Zgłoszenie do lokalnego OSD wniosku o dokonaniu zmiany sprzedawcy energii elektrycznej w terminie 30 dni przed planowanym dniem wejścia w życie umowy sprzedaży z nowym Sprzedawcą, jeżeli jest to pierwsza zmiana sprzedawcy, a jeżeli jest to kolejna zmiana to powyższy termin wynosi 14 dni.
  1. Czy procedura zmiany sprzedawcy przeprowadzana jest po raz pierwszy? Czy obecnie obowiązująca umowa/ umowy zawarta jest na czas nieokreślony czy na czas określony? Jaki jest okres wypowiedzenia umowy/umów?

Odp. 1. Zamawiający informuje, iż zgodnie z pkt 10 ppkt 10.3 siwz ceny wyliczone do dwóch miejsc po przecinku muszą być podane w formularzu ofertowym (załącznik nr 2), natomiast w formularzu cenowym (załącznik nr 3) cena powinna być podana z dokładnością do czterech miejsc po przecinku. Jednocześnie wyjaśnia się, iż w formularzu ofertowym, w pkt a), b) i c) należy podać cenę jako sumę kWh wszystkich wymienionych obiektów x cenę jednostkową podaną w formularzu cenowym.

Odp. 2. Wszystkie układy pomiarowe w grupach taryfowych B są dostosowane do wymogów IRiESD PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok, w zakresie wymagań technicznych dla układów i systemów pomiarowo-rozliczeniowych.

Odp. 3. Zapis par. 5 ust.3 pkt 1 projektu umowy został zmieniony w modyfikacji siwz z dnia 09.11.2012 r.

Odp. 4. Zapis par. 3 ust.1 pkt g projektu umowy został zmieniony w modyfikacji siwz z dnia 09.11.2012 r.

Odp. 5. Naszym kontrahentem jest wykonawca, który może być spółką prawa handlowego. Spółkę reprezentuje zarząd działający z reguły przez 2 członków zarządu. Zarząd może umocować pełnomocnika, którym bywa merytoryczny pracownik spółki działający w strukturach spółki. Pełnomocnictwo substytucyjne dotyczyłoby działania w sprawie podmiotu trzeciego. Dlatego nie przewidujemy wprowadzenia takiego zapisu.

Odp. 6. Wg przewidywań Zamawiającego termin podany w siwz i projekcie umowy jest wystarczającym do dokonania czynności wymienionych w zapytaniu.

Odp. 7. Procedura zmiany sprzedawcy jest prowadzona po raz kolejny. Obecnie obowiązujące umowy są zawarte na czas określony, do dnia 31.12.2012 r.

w.z. Burmistrza Miasta
Walentyna Szymczuk
Zastępca Burmistrza

Metryka strony

Udostępniający: Agnieszka Kalinowska

Wytwarzający/odpowiadający: Agnieszka Kalinowska

Wprowadzający: Agnieszka Kalinowska

Data wprowadzenia: 2012-11-09

Data modyfikacji: 2012-11-09

Opublikował: Tomasz Nazaruk

Data publikacji: 2012-11-09